Jaką folię nałożyć na karoserię samochodu? Podpowiadamy

Jaką folię nałożyć na karoserię samochodu? Podpowiadamy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiana koloru karoserii samochodu potrafi być dość irytująca i czasochłonna. Proces ten można jednak znacząco uprościć, decydując się na położenie folii. Jaką wybrać?

Na czym polega nałożenie folii na auto?

Technika oklejania samochodu folią regularnie zyskuje na popularności i nawet w Polsce znajdziemy coraz więcej zakładów, które specjalizują się właśnie w udzielaniu tej usługi. Jest ona dość prosta, gdy porównamy ją z malowaniem, i wymaga znacznie mniej ingerencji w sam samochód, który będziemy oklejać.

Proces oklejania auta folią należy do tych, które są dość proste. Wpierw karoseria jest dokładnie czyszczona i, co najważniejsze, odtłuszczana, by możliwe było trwałe klejenie. Folia jest bowiem nakładana partiami na samochód i odpowiednio przymocowywana do karoserii. Ponadto pracuje się nad usunięciem wszelkiego powietrza spod założonej na aucie folii tak, by nie doszło do powstania bardzo nieestetycznie wyglądających bąbli.

Jaką folią okleić samochód?

Oczywiście spore znaczenie ma to, jaką folię wybierzemy do oklejenia naszego samochodu. Najczęściej jest to folia PPF, która świetnie nadaje się do oklejania aut, gdyż samochód po oklejeniu nią jest między innymi hydrofobowy. Ponadto oferuje ona naprawdę piękne i żywe kolory.

Trzeba jednak pamiętać, że są dwa typy folii przeznaczonej do oklejania auta. Mowa o folii sztywnej i folii wylewanej. Różnią się one parametrami takimi jak na przykład grubość. W wypadku folii wylewanej wynosi ona dokładnie 0,04 milimetra. Auto z jej pomocą okleja się na ciepło tak, była folia w pewien sposób „rozlała” się. Do jej minusów zaliczamy jednak to, że cena jest naprawdę wysoka. Jest to jednak zaledwie jedna z wad, podczas gdy zalet folii samochodowych jest znacznie więcej i sprawiają one, że nie będziemy się martwić o powłokę lakierniczą.

Zdj. główne: kaboompics/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
TOP10 aut przyszłości – zobacz niezwykły film
TOP10 aut przyszłości – zobacz niezwykły film
Czy wyobrażasz sobie jak będą wyglądały samochody w 2030 roku? Wiele koncernów już opracowuje projekty, które mają dominować np. za dekadę. Zobacz film, który przeniesie Twoje wyobrażenia na rzeczywistość.
Jak skuteczna izolacja przeciwwodna chroni twoją nieruchomość przed szkodami?
Jak skuteczna izolacja przeciwwodna chroni twoją nieruchomość przed szkodami?
Ochrona nieruchomości przed szkodami związanymi z wodą to ważne zadanie. Nasz artykuł pomoże ci zrozumieć rolę skutecznej izolacji przeciwwodnej.
Jak wykorzystać stojaki z plexi w aranżacji wnętrz?
Jak wykorzystać stojaki z plexi w aranżacji wnętrz?
Odkryj nowe możliwości aranżacji wnętrza dzięki wykorzystaniu stojaków z plexi. Dowiedz się, jak te uniwersalne dodatki mogą zmienić wygląd Twojego biura, salonu czy pokoju dzieci.
Ostatnie wpisy