Jaką folię nałożyć na karoserię samochodu? Podpowiadamy

Jaką folię nałożyć na karoserię samochodu? Podpowiadamy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiana koloru karoserii samochodu potrafi być dość irytująca i czasochłonna. Proces ten można jednak znacząco uprościć, decydując się na położenie folii. Jaką wybrać?

Na czym polega nałożenie folii na auto?

Technika oklejania samochodu folią regularnie zyskuje na popularności i nawet w Polsce znajdziemy coraz więcej zakładów, które specjalizują się właśnie w udzielaniu tej usługi. Jest ona dość prosta, gdy porównamy ją z malowaniem, i wymaga znacznie mniej ingerencji w sam samochód, który będziemy oklejać.

Proces oklejania auta folią należy do tych, które są dość proste. Wpierw karoseria jest dokładnie czyszczona i, co najważniejsze, odtłuszczana, by możliwe było trwałe klejenie. Folia jest bowiem nakładana partiami na samochód i odpowiednio przymocowywana do karoserii. Ponadto pracuje się nad usunięciem wszelkiego powietrza spod założonej na aucie folii tak, by nie doszło do powstania bardzo nieestetycznie wyglądających bąbli.

Jaką folią okleić samochód?

Oczywiście spore znaczenie ma to, jaką folię wybierzemy do oklejenia naszego samochodu. Najczęściej jest to folia PPF, która świetnie nadaje się do oklejania aut, gdyż samochód po oklejeniu nią jest między innymi hydrofobowy. Ponadto oferuje ona naprawdę piękne i żywe kolory.

Trzeba jednak pamiętać, że są dwa typy folii przeznaczonej do oklejania auta. Mowa o folii sztywnej i folii wylewanej. Różnią się one parametrami takimi jak na przykład grubość. W wypadku folii wylewanej wynosi ona dokładnie 0,04 milimetra. Auto z jej pomocą okleja się na ciepło tak, była folia w pewien sposób „rozlała” się. Do jej minusów zaliczamy jednak to, że cena jest naprawdę wysoka. Jest to jednak zaledwie jedna z wad, podczas gdy zalet folii samochodowych jest znacznie więcej i sprawiają one, że nie będziemy się martwić o powłokę lakierniczą.

Zdj. główne: kaboompics/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo wybrać piłę diamentową do cięcia granitu na mokro?
Jak prawidłowo wybrać piłę diamentową do cięcia granitu na mokro?
Wybierz idealną piłę diamentową do cięcia granitu, dowiedz się o technice cięcia na mokro, kryteriach wyboru i zastosowaniu pił w praktyce.
Worki do przechowywania żywności: Jakie są zalety i jak skutecznie ich używać?
Worki do przechowywania żywności: Jakie są zalety i jak skutecznie ich używać?
W tym artykule przeanalizujemy różnorodne korzyści płynące z korzystania z worków do przechowywania żywności oraz podpowiemy, jak skutecznie je wykorzystać, aby przedłużyć świeżość i jakość naszych produktów.
Jak prawidłowo dobrać filtry do maszyn rolniczych?
Jak prawidłowo dobrać filtry do maszyn rolniczych?
Dowiedz się, jak skutecznie i celowo wykorzystać filtry w maszynach rolniczych. Zrozumienie doboru i zastosowania, w celu zapewnienia efektywnej i długotrwałej pracy sprzętu.
Ostatnie wpisy