Zmiana koloru karoserii samochodu potrafi być dość irytująca i czasochłonna. Proces ten można jednak znacząco uprościć, decydując się na położenie folii. Jaką wybrać?
Technika oklejania samochodu folią regularnie zyskuje na popularności i nawet w Polsce znajdziemy coraz więcej zakładów, które specjalizują się właśnie w udzielaniu tej usługi. Jest ona dość prosta, gdy porównamy ją z malowaniem, i wymaga znacznie mniej ingerencji w sam samochód, który będziemy oklejać.
Wyświetl ten post na Instagramie
Proces oklejania auta folią należy do tych, które są dość proste. Wpierw karoseria jest dokładnie czyszczona i, co najważniejsze, odtłuszczana, by możliwe było trwałe klejenie. Folia jest bowiem nakładana partiami na samochód i odpowiednio przymocowywana do karoserii. Ponadto pracuje się nad usunięciem wszelkiego powietrza spod założonej na aucie folii tak, by nie doszło do powstania bardzo nieestetycznie wyglądających bąbli.
Oczywiście spore znaczenie ma to, jaką folię wybierzemy do oklejenia naszego samochodu. Najczęściej jest to folia PPF, która świetnie nadaje się do oklejania aut, gdyż samochód po oklejeniu nią jest między innymi hydrofobowy. Ponadto oferuje ona naprawdę piękne i żywe kolory.
Trzeba jednak pamiętać, że są dwa typy folii przeznaczonej do oklejania auta. Mowa o folii sztywnej i folii wylewanej. Różnią się one parametrami takimi jak na przykład grubość. W wypadku folii wylewanej wynosi ona dokładnie 0,04 milimetra. Auto z jej pomocą okleja się na ciepło tak, była folia w pewien sposób „rozlała” się. Do jej minusów zaliczamy jednak to, że cena jest naprawdę wysoka. Jest to jednak zaledwie jedna z wad, podczas gdy zalet folii samochodowych jest znacznie więcej i sprawiają one, że nie będziemy się martwić o powłokę lakierniczą.
Zdj. główne: kaboompics/pixabay.com