Tuning

We Francji tuning świateł będzie legalny – zobacz szczegóły

W Europie niewiele jest krajów, które zezwalają na modyfikację świateł w samochodach, lecz do tego wąskiego grona dołączyła Francja. 

Francja pozwala na tuning świateł – co to oznacza?

Zmiany przepisów rozbijają się o specjalne retrofity LED. Jest to nowa generacja świateł drogowych będąca następcą doskonale znanych halogenów. Są mocniejsze, trwalsze oraz bardziej energooszczędne, lecz pomimo tych wszystkich zalet nadal nie są one stosowane na szeroką skalę – zabraniają tego przepisy większości europejskich państw, w tym Polski.

Niektóre kraje modyfikują jednak przepisy, by retrofity LED, na razie tylko te marki Philips, mogły być montowane w samochodach. Ostatnio specjalną homologację takim żarówkom wydała Francja, dzięki czemu dołączyła do wąskiego grona państw, które na nie zezwalają – Austrii, Chorwacji i Niemiec.

Zdj. główne: Marcus Bellamy/unsplash.com

Polecane artykuły
PoradyTuning

Jak wybrać końcówkę wydechu dla Twojego samochodu: poradnik dla początkujących

Odkryj, jak dobrać najodpowiedniejszą końcówkę wydechową do Twojego pojazdu. Artykuł pełen wskazówek dla początkujących o tym, jakie aspekty brane są pod uwagę przy wyborze optymalnej końcówki wydechu.
Czytaj więcej
PoradyTuning

Porady dla początkujących na drodze - jak efektywnie i bezpiecznie prowadzić pojazdy o dużej masie

Poznaj skuteczne metody na bezpieczne prowadzenie ciężarówek i innych pojazdów o dużej masie. Porady dla kierowców początkujących pomogą ci lepiej zrozumieć zasady drogowe i odpowiednio je zastosować.
Czytaj więcej
PoradyTuning

Jak wybrać idealny tynk maszynowy dla twojego domu - poradnik krok po kroku

Odkryj znaczenie prawidłowego doboru tynku maszynowego do Twojego domu. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby podjąć najlepszą decyzję. Czeka na Ciebie krok po kroku przewodnik.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *