Sprzęt i akcesoria

Jaką folię nałożyć na karoserię samochodu? Podpowiadamy

Zmiana koloru karoserii samochodu potrafi być dość irytująca i czasochłonna. Proces ten można jednak znacząco uprościć, decydując się na położenie folii. Jaką wybrać?

Na czym polega nałożenie folii na auto?

Technika oklejania samochodu folią regularnie zyskuje na popularności i nawet w Polsce znajdziemy coraz więcej zakładów, które specjalizują się właśnie w udzielaniu tej usługi. Jest ona dość prosta, gdy porównamy ją z malowaniem, i wymaga znacznie mniej ingerencji w sam samochód, który będziemy oklejać.

Proces oklejania auta folią należy do tych, które są dość proste. Wpierw karoseria jest dokładnie czyszczona i, co najważniejsze, odtłuszczana, by możliwe było trwałe klejenie. Folia jest bowiem nakładana partiami na samochód i odpowiednio przymocowywana do karoserii. Ponadto pracuje się nad usunięciem wszelkiego powietrza spod założonej na aucie folii tak, by nie doszło do powstania bardzo nieestetycznie wyglądających bąbli.

Jaką folią okleić samochód?

Oczywiście spore znaczenie ma to, jaką folię wybierzemy do oklejenia naszego samochodu. Najczęściej jest to folia PPF, która świetnie nadaje się do oklejania aut, gdyż samochód po oklejeniu nią jest między innymi hydrofobowy. Ponadto oferuje ona naprawdę piękne i żywe kolory.

Trzeba jednak pamiętać, że są dwa typy folii przeznaczonej do oklejania auta. Mowa o folii sztywnej i folii wylewanej. Różnią się one parametrami takimi jak na przykład grubość. W wypadku folii wylewanej wynosi ona dokładnie 0,04 milimetra. Auto z jej pomocą okleja się na ciepło tak, była folia w pewien sposób „rozlała” się. Do jej minusów zaliczamy jednak to, że cena jest naprawdę wysoka. Jest to jednak zaledwie jedna z wad, podczas gdy zalet folii samochodowych jest znacznie więcej i sprawiają one, że nie będziemy się martwić o powłokę lakierniczą.

Zdj. główne: kaboompics/pixabay.com

Polecane artykuły
PoradySprzęt i akcesoria

Jak kieszeniowe filtry powietrza mogą poprawić jakość wentylacji w twoim domu?

Dowiedz się, jak kieszeniowe filtry powietrza wpływają na poprawę jakości wentylacji w domu, sprzyjając zdrowiu i komfortowi mieszkańców.
Czytaj więcej
PoradySprzęt i akcesoria

Poradnik wyboru właściwych zaworów i przepustnic dla twojego przemysłu

Odkryj nasze praktyczne wskazówki na temat wyboru odpowiednich zaworów i przepustnic dla twojego sektora przemysłowego, które mogą zwiększyć efektywność i zmniejszyć koszty napraw.
Czytaj więcej
PoradySprzęt i akcesoria

Jak wybrać szorowarkę do twojego biznesu: przewodnik po funkcjach i korzyściach

Zdobądź wiedzę na temat wyboru idealnej szorowarki do twojej firmy. Niniejszy artkuł ułatwi zapoznanie się z różnymi funkcjami i korzyściami, które te maszyny niosą dla każdego biznesu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *