Audio

Audi wprowadza system audio szyty na miarę?

Artificial audio head for gauging in-car sound

Niemiecki koncern przesuwa kolejną, wydawać by się mogło, niemożliwą granicę. Tym razem inżynierowie Audi badają wpływ dźwięków w samochodzie na wrażenia słuchowe swoich klientów. Wyniki testów zostaną wykorzystane przy produkcji nowych modeli.

Nie ma wątpliwości co do tego, jak ogromny jest wpływ muzyki, lub ogólnie rzecz biorąc, dźwięków na nasze samopoczucie i nastrój. Kierując się tą zasadą, niemiecki koncern podejmuje działania mające na celu sprawić, by wrażenia słuchowe klientów Audi były jak najbardziej naturalne. Punktem odniesienia wspomnianych prac są badania odnotowujący pozytywny wpływ średnich częstotliwości na ludzką psychikę.

Ogromna część klientów zwraca uwagę na system audio wewnątrz najnowszych modeli marki. Dzieje się tak dlatego, ponieważ przesiadując za kółkiem bardzo często towarzyszy nam przyjemny głos prezentera radiowego bądź muzyka. Niewystarczająca jakość nagłośnienia ma negatywny wpływ na doświadczenia wewnątrz samochodu.

Specjaliści niemieckiego koncernu zajmują się dostrajaniem dźwięków i akustyku do potrzeb każdego konkretnego modelu Audi. Jak przyznają dźwiękowcy, do najważniejszych procedur należy cyfrowa obróbka sygnału – przed sprawdzaniem sprzętu, specjaliści sprawdzają głośniki za pomocą akustycznych technik pomiarowych.

Wszystko po to, by klienci Audi mogli cieszyć się z każdej sekundy spędzonej za kierownicą ich maszyn.

(Fot. materiały prasowe Audi)

Polecane artykuły
AudioPorady

Jak wybrać odpowiedni prostownik do naszego auta?

Dowiedz się, jak wybrać najodpowiedniejszy prostownik do twojego auta. Poznaj kluczowe czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę, aby zapewnić długotrwały i efektywny proces ładowania akumulatora.
Czytaj więcej
Audio

Regeneracja sprzęgieł: Przyczyny i skuteczne rozwiązania

Odkryj skuteczne rozwiązania regeneracji sprzęgieł i przywróć pełną wydajność swojemu pojazdowi.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *