Kierowca

Cup holder – jak dobrać odpowiedni do samochodu?

Funkcjonalność wnętrza samochodu to podstawa. Niestety producenci często zapominają o dodatkach, które mogą ułatwić podróż, jednym z nich jest miejsce na kubek czy termos. Dlatego też coraz częściej użytkownicy pojazdów zamawiają cup holdery, wygodne rozwiązanie, które zwiększa komfort jazdy.

Cup holder – co to dokładnie oznacza?

Cup Holder to nic innego jak angielska nazwa uchwytu na napój. Co ciekawe, geneza tego narzędzia wiąże się z wiklinowymi lub metalowymi uchwytami na szklanki do herbaty. Może pamiętacie, jak takie elementy gościły w domach Waszych babć lub mam? Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możesz ustabilizować napój o dowolnej temperaturze, nie musisz trzymać go w dłoniach. To świetne udogodnienie szczególnie w przypadku gorącej kawy czy herbaty.

Należy także dodać, że cup holder wpływa znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy. W końcu trzymanie w jednej dłoni kubka w trakcie prowadzenia nie jest rozsądnym wyborem. Opisywany uchwyt jest stosunkowo prosty w budowie, najczęściej występuje w miejscu kratek wentylacyjnych. Zaczepiony o nie, dostosowuje się do średnicy kubka. Warto jednak dodać, że na rynku wyróżniamy więcej rodzajów cup holderów; kilka z nich poniżej.

Rodzaje dostępnych cup holderów

W wielu przypadkach w cup holder wyposażony jest już sam samochód. Niektórzy producenci dbają o to, aby takie rozwiązania ułatwiające prowadzenie i zwiększające bezpieczeństwo jazdy były montowane. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych pojazdach ich brakuje lub jest ich za mało, szczególnie w tych miejskich modelach. W sklepach internetowych możemy znaleźć cup holdery, przygotowane przez samego producenta. Nie brak jednak tańszych zamienników, które wyróżniają się ponadto ciekawym designem, a także rozwiązaniami technicznymi.

Jednym z najczęściej kupowanych uchwytów na kubek jest ten, o którym już wspominaliśmy, czyli montowany na kratce wentylacyjnej. Jeśli producent nie zdecydował się na montaż uchwytu lub znajduje się on w nie do końca poręcznym miejscu, takie rozwiązanie może wiele zmienić. Nie martw się, w sieci znajdziesz setki modeli cup holderów w takim wydaniu. Co więcej, nie musisz obawiać się braku stabilności, uchwyt został skonstruowany tak, aby stabilnie trzymać się kratki wentylacyjnej i oczywiście utrzymywać w pionie Twój napój.

Kolejnym przykładem może być deska montowana najczęściej w tylnej części przednich foteli w samochodzie. Przygotowana z myślą o pasażerach, może pomieścić zarówno kubek, jak i posiłek na talerzu. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest na tyle głęboka, aby kubek stabilnie się na niej utrzymywał. Wtedy lepiej wybrać uchwyt montowany na przykład do belek zagłówka przedniego siedzenia.

Jak dobrze wybrać cup holder do swojego auta

Wybierając cup holder, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego został wykonany. Świetnie sprawdzą się urządzenia stalowe lub drewniane, będą bardzo trwałe. Tańsze zamienniki powstają z kolei z tworzyw sztucznych. Nie polecamy produktów wykonanych z tapicerki czy skóry, mogą ulec zabrudzeniu. Wybieraj także stonowane kolory, które pasują do wykończenia wnętrza auta. Najchętniej kupowaną barwą jest bez dwóch zdań czerń, choć wcale nie musisz podążać tą drogą.

Zdj. główne: ROOM/unsplash.com

Polecane artykuły
Kierowca

Kierowca migający długimi światłami został ukarany mandatem – dlaczego?

Nieoznakowani mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie ku swojemu zdziwieniu trafili na kierowcę, który próbował ostrzec ich przed poprzedzającym patrolem policji.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *